HODOČAŠĆE NA FRA LOVRINO GROBLJE, 4. 2. 2026.

HODOČAŠĆE NA FRA LOVRINO GROBLJE, 4. 2. 2026.

Jutro je, 6.00 sati. Na zvoniku otkucava sat. Molimo pet Očenaša ispred raspela. Ide nas petnaestero. Opet je sve dobro.

Pada kiša, pomalo. Mrak je, a zemlja mokra; blato i poorane njive. Mrak se lagano pretvara u dan, a mi idemo. Krunica se moli, put postaje sve kraći, a noge sve teže. Idemo i idemo, i nakon pauze kod bake Sofije, predivne kave i lijepe zdravice, eto nas na fra Lovrinu groblju.

Putem smo izmolili sva otajstva, a na groblju otpjevali fra Lovrin himan. Uslijedila je molitva za proglašenje blaženim, za zdravlje i da ne bude kuge, gladi i rata – nikada više! Blagoslov krunica, hodočasnika i nabožnih predmeta, a za kraj: “Ima jedna duga cesta!”

Bogu hvala na fra Lovrinu mučeništvu, ljubavi i žrtvi za Krista Boga i sav puk, narod Božji!

Mir i dobro!